سبک زندگی

7 کلمات افراد قوی را یاد بگیرید!

راهنماییت کنم- «آنچه می گوید آدم را آرام می کند! حتی یک کلمه!»

همه ما افرادی را در زندگی خود داریم که به طرز عجیبی قوی به نظر می رسند. هرکسی که با آن ها صحبت می کند جذب حرف ها و نگاهشان به زندگی می شود و برای دقایقی حتی از زیر بار دغدغه ها و محدودیت های زندگی رها می شوند!

طبق راهنمای شما، آیا کلماتی که به کار می بریم در زندگی ما تاثیری دارد؟! شکی نیست که کلمات بار دارند و انرژی آنها منتقل می شود. البته خیلی ها مخالف این موضوع هستند، اما واقعیت این است که ما برای همذات پنداری با آنها از کلمات استفاده می کنیم. اگر دائماً در رکود هستید و سطح انرژی شما پایین است، بهتر است نگاهی دقیق به نحوه صحبت کردن خود بیندازید. حتی گفتگوی درونی ما با خودمان نیز در برانگیختن احساسات منفی یا مثبت بسیار موثر است.

محققان و روانشناسان معتقدند کلمات در ایجاد یا تسکین اضطراب تاثیر زیادی دارند.

اگر بخواهیم در مورد بحث اصلی خود صحبت کنیم، باید بگوییم که کلمات کلیدی در واقع کلمات کلیدی هستند که مردم اغلب از آنها استفاده می کنند. شاید این حرف ها ناخودآگاه گفته می شود و به دلیل تکرار، ملکه ذهن شده است و یک عادت خواب پشت گفتن آنها نهفته است. با این حال، برخورد با این کلمات آشنا و استفاده صحیح از آنها بسیار مهم است.

ما در مورد افرادی صحبت می کنیم که در ظاهر بسیار قوی به نظر می رسند و در هر جمله ای که می گویند قدرت و قدرتی نهفته است که گویی توانسته اند تمام مشکلات دنیا را حل کنند! یا اینکه هیچ مشکلی نمی تواند روی پیشانی آنها چین و چروک ایجاد کند و آنها را ناراحت کند. آیا می دانید این افراد چگونه از کلمات استفاده می کنند و آنها را مبنای گفتار خود قرار می دهند؟

بیایید به 7 نمونه از این کلمات نگاه کنیم. مطمئن باشید که پس از بررسی آن احساس بهتری خواهید داشت. پس چه راه بهتری برای یادگیری استفاده روانشناختی از کلمات و استفاده از آنها خودتان چیست؟

به گفته افراد قوی، هیچ چیز خیلی سخت نیست. بنابراین فرض کنید می توانید از عهده آن برآیید.

یک فرد قوی وقتی با مشکلی روبرو شود راهی برای حل آن پیدا می کند. پس با تاکید بر این موضوع انرژی مثبت ساطع می شود. حتما این جملات را شنیده اید: یا راهی خواهم یافت یا راهی خواهم ساخت!

  • ببخشید اشتباه کردم!

اعتراف به اشتباه از قدرت ناشی می شود. این اشتباه بزرگتر است که باور کنید گفتن اشتباهی شما را در موقعیت ضعف قرار می دهد. بنابراین وقتی مورد انتقاد قرار می گیرید یا مشکلی وجود دارد، پذیرفتن آن انتقاد از طرف شما، راه را بر روی انتقاد بزرگتر می بندد.

افراد قوی

پرسیدن هرگز نشانه ضعف نیست. ضمناً، اگر مجبور شوید از دیگری بخواهید کاری را انجام دهد که در آن لحظه توانایی انجام آن را ندارید، نشان دهنده قدرت شماست.

اگر با فردی مخالف هستید و نظر او برای شما قابل قبول نیست، این نقطه ضعف شماست که بحث کنید و به دنبال راهی برای متقاعد کردن او باشید! با این عبارت متوجه می شوید که از او قدردانی می کنید اما او با نظر شما موافق نیست!

وقتی از شما خواسته می شود کاری سخت انجام دهید یا اتفاقی افتاده است و بار منفی آن زیاد است، قدرت شما را برای پذیرش تمام بحران هایی که با آن روبرو هستید نشان می دهد و سعی می کنید از شر همه چیز خلاص شوید.

  • واقعا عالی بودی

تعریف کردن از دیگران شما را ضعیف نشان نمی دهد. بلکه اگر تشخیص نمی دهید که طرف مقابل در وضعیت خوبی است، به این معنی است که دست و پای خود را گم کرده اید. اگر می خواهید فردی قوی باشید، در صورت لزوم دیگران را تحسین کنید. از ارزش های شما کم نمی کند، آنها را تکمیل می کند!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا