سبک زندگی

چگونه لباس های رنگ و رو رفته را ترمیم کنیم؟

راهنماییت کنم- همه ما حداقل یک بار در زندگی خود با از دست دادن آب دست و پنجه نرم می کنیم. اما چرا این اتفاق می افتد؟ عوامل اصلی که منجر به این می شود عبارتند از نوع پارچه، شستشو در دمای بالا و شدت خشک شدن. پنبه، کتان و سایر الیاف طبیعی به سرعت رطوبت را جذب می‌کنند و نسبت به سایر پارچه‌ها بیشتر مستعد از دست دادن آب هستند. دستورالعمل های راهنمای خود را دنبال کنید و یاد بگیرید که چگونه از آب افتادن لباس ها جلوگیری کنید و از چه ترفندهایی برای بازگرداندن لباس های خیس به حالت اولیه استفاده کنید.

چگونه از خیس شدن لباس جلوگیری می کنید؟

طبق راهنمای شما، هر نوع پارچه و لباس دستورالعمل مراقبت مخصوص به خود را دارد. همیشه سعی کنید لباس ها را طبق دستورالعمل بشویید. لباس های خود را بر اساس نوع و مواد تشکیل دهنده مرتب کنید و هر گروه را طبق دستورالعمل بشویید.

دمای شستشو یکی دیگر از عواملی است که می تواند باعث از دست دادن آب یا حتی لباس های بزرگتر شود. در صورت امکان بهتر است لباس ها را با آب سرد بشویید و حتی توصیه می شود لباس های ظریف را به جای خشک کن در هوای تازه خشک کنید.

چگونه لباس های رنگ و رو رفته را ترمیم کنیم؟

1- لباس ها را با مواد شوینده ملایم بشویید

سینک یا وان را کاملا تمیز کنید و آن را با آب ولرم و یک فنجان صابون ظرفشویی پر کنید. ما مواد پاک کننده ملایم یا شامپوهایی مانند شامپو بچه را توصیه می کنیم.

2- لباس هایتان را خیس کنید

لباس مورد نظر را به مدت 30 دقیقه تا 1 ساعت در مخلوط آب و مواد شوینده خیس کنید. اگر لباس ها را در این حالت خیس کنید، الیاف آن ها شل می شود و لباس های آغشته به آب ترمیم می شوند.

3- آب اضافی را حذف کنید

لباس را با احتیاط از وان خارج کنید و اجازه دهید یک دقیقه آب اضافی را جذب کند. به هیچ وجه لباس را فشار ندهید. زیرا لازم است مواد شوینده یا شامپو داخل لباس بماند تا الیاف آن باز شود.

4- لباس ها را روی حوله قرار دهید

بعد از اینکه آب اضافی از لباس خارج شد، آن را روی یک حوله حمام بزرگ قرار دهید و حوله را دور لباس بپیچید. سپس اجازه دهید لباس و حوله شما به مدت 15 دقیقه در این حالت بماند.

5- لباس ها را در بیاورید

در نهایت زمان آن رسیده است که لباس های خود را به شکل و اندازه اصلی خود برگردانید. حوله را از لباس خارج کرده و لباس خود را روی حوله خشک دیگری قرار دهید. لباس جمع شده را به آرامی با دستان خود بکشید تا به اندازه اصلی خود بازگردد. برای حفظ اندازه، هر کشش را چند ثانیه نگه دارید.

اگر لباس شما پیراهن است، دو درز کناری آن را بگیرید تا با کشیدن درز دور کمر پاره نشوند. اگر می خواهید آستین های یک پیراهن آستین بلند را گشادتر کنید، شانه را بکشید و درز را به سرآستین نزدیک کنید. هنگام باز کردن لباس، حتما آن را به آرامی بکشید تا به اندازه مناسب باشد و خیلی گشاد نباشد.

6- لباس را خشک کنید

پس از تنظیم مجدد قطعه مورد نظر به اندازه اصلی خود. یک جسم سنگین را روی قسمت های باز شده قرار دهید تا شکل و اندازه آنها حفظ شود. سپس صبر کنید تا لباس در این حالت خشک شود. پس از خشک شدن، حتی با شامپو بچه یا مواد شوینده ملایم، لباس شما نباید سفت و غیر قابل پوشیدن باشد. با این حال، اگر هنگام پوشیدن آن احساس ناراحتی کردید، یک بار آن را بشویید.

به ریحانا گوش میدی؟

به ریحانا گوش میدی؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا