سبک زندگی

شخصیت افرادی که خانه شلخته ای دارند

عصر ایران نوشت: هر فردی با توجه به عادات یا شرایط زندگی خود محیط خود را آشفته و درهم و برهم یا مرتب نگه می دارد که این موضوع شخصیت و رازهای درونی او را به ما نشان می دهد.

چه عاشق تمیز کردن خانه خود باشید و چه از آن متنفر باشید، یک خانه نامرتب قطعا چیزی در مورد شخصیت شما می گوید. شستن ظروف و گذاشتن لباس ها در کمد نیز چیزی در مورد شخصیت شما می گوید.

شما می توانید با تمیز کردن محیط اطراف خود چیزهای زیادی در مورد خود بیاموزید.

تمام وسایل دور ریختنی در کشو، کمد و جعبه هستند.

در نگاه اول، اتاق این افراد عالی به نظر می رسد، زیرا زمین تمیز است و کتاب ها به خوبی در قفس قرار گرفته اند. دیوارها نیز کاملاً تمیز هستند، اما اگر به یک کشو یا قفسه نگاه کنید، قیچی شکسته، خودکارهای قدیمی، کاغذهای پاره شده و وسایل دور ریختنی تصادفی پیدا خواهید کرد.

برای چنین افرادی نحوه ظاهر همه چیز و همه افراد بسیار مهم است و حتی این شخص خود واقعی خود را نشان می دهد.

آنها دوست دارند بهترین های خود را نشان دهند و روی آن سرمایه گذاری زیادی می کنند.

برای این افراد بسیار آسان است که چیزی از شخصیت خود را پنهان کنند تا زمانی که خودشان به تدریج از شر این ویژگی خلاص شوند و این افراد معمولاً سعی می کنند ظاهر همه چیز را جذاب جلوه دهند و تمایل به پاکسازی آن از ریشه دارند. آنها آن را ندارند

حداقل چند مورد شکسته در اتاق او وجود دارد.

بسیاری از افراد تمایل دارند در محیط زندگی خود با وسایل قدیمی و گاهی خراب زندگی کنند. آنها پول زیادی را برای تمیز کردن این دستگاه ها خرج نمی کنند و اغلب طوری رفتار می کنند که انگار همه چیز موقتی است.

شخصیت این افراد به گونه ای است که ناگهان شغلی پیدا می کنند یا به طور ناگهانی برای سفر برنامه ریزی می کنند و زندگی آنها مدام در حال تغییر است.

گاهی این افراد می توانند تا 10 سال در این مکان های موقت زندگی کنند.

از نظر روانشناسی، این گونه افراد توجه چندانی به آینده ندارند و تنها آنچه در پیش است را می بینند و به خیال اینکه دیری نمی پاید، آماده تحمل ناملایمات و سختی های امروز هستند. و از طرفی برنامه خاصی برای زندگی خود دارند. شما یکی ندارید

محل کار این افراد شلخته است.

محل کار یکی از بهترین مکان ها برای دیدن شخصیت افراد است. برخی از افراد پوشه های کاملاً سازماندهی شده ای در محل کار دارند و هر پوشه را در طبقه خودش قرار می دهند، برخی دیگر همه چیز را با هم مخلوط می کنند.

تمام کاغذها، خودکارها، نوت بوک ها، مدادها و لپ تاپ های آنها در یک جا قرار دارند و هیچ چیز در آنجا به راحتی پیدا نمی شود و یک لایه غبار ضخیم روی وسایل آنها وجود دارد. و این نشان دهنده اعتماد به نفس بالای این افراد است.

درست است که میز آنها شلخته و کثیف است، اما این افراد افراد فعالی هستند و به راحتی می توانند هر چیزی را که نیاز دارند پیدا کنند.

این چیز بدی نیست و خلاقیت و نوآوری یک فرد را نشان می دهد و معمولا این افراد قادرند چندین کار را همزمان با یکدیگر انجام دهند، اما باز هم ممکن است دیگران فکر کنند که آنها افراد عجیبی هستند.

سینک او پر از ظرف، سبد لباسشویی پر از لباس و سطل زباله پر از زباله است.

افراد کمی هستند که دوست دارند محیط اطراف خود را تمیز کنند، اما برخی افراد کاملاً از آن متنفرند و حتی از آن می ترسند.

آنها معمولا زباله های خود را در قسمتی از بالکن جمع می کنند و تا زمانی که بوی آن همه جا پخش نشود هیچ کاری انجام نمی دهند و تنها زمانی ظرف های خود را می شویند که دیگر ظرفی برای استفاده باقی نمانده باشد.

به تعویق انداختن کار مشکلی است که بسیاری از افراد با آن مواجه هستند و این مشکل اغلب کارهای روزمره افراد را تحت تاثیر قرار می دهد و گاهی منطقی به نظر می رسد اما اینکه این افراد مدام می خواهند این کار را تکرار کنند نشان می دهد که این یک مشکل است و مدام خود را توجیه می کنند.

به عنوان مثال، آنها چیزهایی مانند “من تنبل هستم” یا “من وقت ندارم” یا “من فردا این کار را انجام خواهم داد” می گویند. اگر چنین فردی را در اطراف خود دارید، سعی کنید کارهای کوچکی را به او بسپارید تا به انجام هر کاری در زمان اصلی عادت کند. این افراد باید سعی کنند عادات خود را تغییر دهند زیرا در آینده با مشکلات زیادی مواجه خواهند شد.

آنها فکر می کنند هیچ کس در نزدیکی آنها زندگی نمی کند.

برخی از افراد خانه خود را طوری طراحی می کنند که گویی فقط مکانی برای خواب است، به عنوان مثال مبلمان بسیار کمی دارند. حتی گاهی برای خانه خود بنزین و یخچال نمی خرند.

این آپارتمان ها به طور کلی برای دانشجویانی که زمان کمی را در آنجا می گذرانند مناسب است، اگرچه بسیاری از افراد به طور دائم در این آپارتمان ها زندگی می کنند و احساس راحتی می کنند.

آنها سعی می کنند محیط خانه خود را خالی نگه دارند و این نشان می دهد که افراد مشکلات روحی و روانی دارند، یعنی ذهن آنها هنوز به بلوغ کامل نرسیده است.

آنها همچنان منتظر هستند که دیگران به آنها کمک کنند و آپارتمان را برای آنها سازماندهی کنند، مثلاً معتقدند در آینده همسری پیدا می کنند که آپارتمان آنها را به بهترین شکل ممکن برای آنها ترتیب دهد.

آنها با بی احتیاطی مواد غذایی باقی مانده را در آشپزخانه رها می کنند.

آشپزخانه باید تمیزترین مکان در خانه باشد زیرا مردم در آنجا غذا می پزند و غذا می خورند. روغن ها و چربی ها و همچنین لکه های قهوه و چای نباید در این مکان وجود داشته باشد زیرا باعث می شود افراد تمایلی به غذا خوردن در آنجا نداشته باشند، همچنین برای سلامتی خطرناک است، اما افرادی هستند که به تمیزی آشپزخانه بسیار اهمیت می دهند. به آنها ندهید

این مشکل همیشه به دلیل تنبلی آنها نیست.

مطالعات نشان می دهد که تمیز نکردن خانه می تواند یکی از علائم افسردگی باشد. افرادی که در چنین حالتی هستند معمولاً انرژی کافی برای پاک بودن ندارند و برای خود ارزش کافی قائل نیستند و فکر می کنند لیاقت زندگی در محیط پاکیزه را ندارند و از طرفی نظافت مستمر خانه نشان از اخلاق بالایی دارد. . فرد و توانایی او در مبارزه با علائم افسردگی

افرادی که حمام مرتب ندارند.

احتمالاً در تبلیغات تلویزیونی دیده اید که حمام تمیزترین مکان در خانه است. شیرهای حمام همیشه درخشان هستند و تمیزی در حمام باعث می شود افراد احساس آرامش بیشتری کنند. درست است که حمام آب گرم یا دوش آب سرد بر روی احساسات افراد تاثیر زیادی دارد و رایحه های مختلف در حمام نیز می تواند بر روان افراد تاثیر بگذارد.

اگر حمام شخصی تمیز باشد، به این معناست که این فرد با دقت بسیار با آن رفتار می کند و نه تنها از جسم، بلکه از روح و روان خود نیز مراقبت می کند.

حمام تمیز نظم آن فرد را در تمام جنبه های زندگی نشان می دهد.

روغن های بدن، خمیر دندان مرغوب، کرم های صورت و لوسیون بدن در حمام نشان می دهد که این فرد به سلامت و زیبایی خود اهمیت زیادی می دهد. اما اگر ژیلت را با صابون خشک شده در حمام مشاهده کردید، به این معنی است که فرد مورد نظر افسردگی ندارد و ممکن است نشان دهنده این باشد که فرد استرس دارد و اصلا از خود مراقبت نمی کند.

در اطراف این افراد چیزهای زیادی وجود دارد.

برخی افراد نمی توانند با هر چیزی که دوست دارند خداحافظی کنند. این چیزها می تواند شامل وسایل خانه باشد که گاهی اوقات اصلاً نیازی به وجود آنها در خانه نیست، مانند مبلمان کهنه، دوچرخه های استفاده نشده و هر چیز دیگری در خانه. در چنین مواقعی این رفتار شخصیتی محافظه کارانه را نشان می دهد و نمی خواهند شیوه زندگی خود را تغییر دهند و از تغییر دوری کنند.

آنها تمایل دارند دائماً همه چیزهای غیر ضروری را در اطراف خود نگه دارند و در واقع با انجام این کار احساس امنیت می کنند. به طور معمول، این افراد هیچ آرامش درونی ندارند و از از دست دادن و اغلب احتکار همه چیز در زندگی می ترسند. تو از هیچ چیز دست نمی کشی

اما نقطه مقابل یک خانه درهم و برهم، مکان هایی که بسیار تمیز هستند چطور؟

از سوی دیگر افرادی هستند که در اوقات فراغت محیط زندگی خود را تمیز می کنند. البته این که بخواهیم در یک مکان کاملا تمیز زندگی کنیم اشکالی ندارد، اما اگر فردی بیش از حد به آن توجه کند، ممکن است نشان دهنده مشکل روانی او باشد.

معمولا این افراد به دلیل ترس از کثیف شدن خانه نمی خواهند مهمان به خانه آنها بیاید.

این ویژگی نشان می دهد که چنین افرادی به شدت جزئی گرا و کمال گرا هستند و ترس از جرم و آلودگی دارند که نشان دهنده اضطراب در تمام مراحل زندگی است.

گاهی اوقات این افراد برای مبارزه با استرس و دور کردن آنها از افکار ناخوشایند شروع به تمیز کردن محیط خانه می کنند. آنها دشوار هستند و دیگران را سرزنش می کنند و فقط با آنها احساس اعتماد به نفس و خوشحالی می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا