سبک زندگی

آیا می خواهید سازنده باشید؟ به این 12 چیز نه بگویید

راهنماییت کنم-آنها از برنامه ها و لیست کارهایی که باید انجام دهید استفاده می کنند. ساعت 4 صبح از خواب بیدار می شوید. اما هنوز نمی توانید به موقع به اهداف خود برسید. چرا؟

طبق راهنمای شما، دلیل آن احتمالاً این است که در این مدت مشغول انجام کارهایی بودید که نباید انجام می دادید. چیزها و چیزهایی وجود دارد که باید به آنها «نه» بگویید تا در زندگی سازنده تر و مفیدتر باشید.

1. فقط یک موضوع دیگر

می دانید اینها همه افسانه است. اگر نظم ندارید و نمی دانید که چگونه برای خود حد و مرز تعیین کنید، یک نخ تبدیل به دو نخ، دو نخ تبدیل به سه نخ و به همین ترتیب تا زمانی که به 10 نخ تبدیل شود.

تصور کنید اگر این همه سیگار نکشید چقدر در زمان (یا پول) می توانید صرفه جویی کنید. حالا گفتیم که در مورد سیگار خود باید انواع محصولات مصرفی که در این دسته قرار می گیرند را در نظر بگیرید و محاسبه کنید که چند ساعت از وقت خود را صرف مصرف این مواد می کنید! در حال حاضر هیچ کاری با آسیب رساندن به سلامتی شما نداریم.

هیچ کس نمی گوید که شما هرگز نباید با دوستان خود ملاقات کنید و خوش بگذرانید، اما اگر واقعاً می خواهید در زندگی خود سازنده تر و پربارتر باشید، نباید این رفتار را به عادت تبدیل کنید.

2. فقط 5 دقیقه دیگر

یک اسطوره دیگر. همه ما می دانیم که چیزی به نام “فقط 5 دقیقه دیگر” وجود ندارد. در واقع 30 دقیقه یا یکی دو ساعت دیگر است!

اگر وقت دارید بلند شوید و به خود بگویید: «فقط 5 دقیقه دیگر»، درنگ نکنید و از رختخواب بپرید. اگر همکارانتان می خواهند پنج دقیقه بعد از ناهار در مورد هر موضوعی با شما صحبت کنند، درنگ نکنید و بعد از 5 دقیقه بگویید وقتش است!

3. اعمال کوچک محبت آمیز نسبت به دیگران

کمک به دیگران خیلی خوب است. اما اگر تبدیل به فردی شده اید که همه برای کوچکترین کارها به شما مراجعه می کنند، دیگر زمان کافی برای رسیدن به اهداف شخصی خود ندارید. دیگه باحال نیست

ممکن است بی‌رحمانه به نظر برسد، اما مگر اینکه واقعا مجبور باشید، باید به درخواست شخص دیگری «نه» بگویید تا بتوانید به خودتان «بله» بگویید.

4. پلتفرم برای تماشای فیلم و سریال

یک سریال تلویزیونی می تواند 7 ساعت طول بکشد. حال تصور کنید چه نوع طوفان برفی را برای پروژه خود صرف کرده اید. به جای تماشای سریال، فیلم تماشا کنید.

یا اگر به یک برنامه تلویزیونی علاقه دارید، پس از اتمام کارهای مهم خود، آن را تماشا کنید. سریال های تلویزیونی طوری طراحی شده اند که ما را مجذوب خود کنند و ما بی صبرانه منتظر تماشای قسمت بعدی هستیم. پس تا زمانی که مطمئن نشدید زمان کافی دارید، شروع به تماشای سریال نکنید.

5. مهمانی ها و رویدادهای بسیار زیاد

مهم است که در مهمانی ها و رویدادهایی که واقعا مهم هستند شرکت کنید. با این حال، آنها فقط برای کار به زمین نیامده اند. اما اگر به هر مهمانی و دعوتی به دلیل ترس از دست دادن رویدادها یا فومو بله بگویید، یا اگر به این دلیل که خجالتی هستید و نمی توانید جواب مثبت بدهید، وقت ارزشمند خود را تلف کرده اید.

نه گفتن را با غرور یاد بگیرید تا بتوانید به چیزهایی دست پیدا کنید که واقعا برایتان مهم هستند. به علاوه، جشن گرفتن بسیار بیشتر از آن چیزی است که فکر می کنید وقت گیر است. به این فکر کنید که چقدر زمان باید برای آماده شدن برای هر مهمانی صرف کنید، به محل مهمانی بروید و به خانه برگردید!

6. همکاری کنید

کار یا مطالعه با دوستان بسیار زیبا و جذاب و حتی الهام بخش است، اما برای همه مفید نیست. اگر شما هم مثل من هستید و باید به تنهایی کار کنید تا تمرکز کافی داشته باشید، باید بدانید که کار با دیگران برای شما مناسب نیست.

با این حال، اگر واقعاً می‌خواهید با دوستان و همکاران خود ارتباط برقرار کنید، سعی کنید بخش‌های عمیق‌تری از کار را که نیاز به تمرکز بیشتری در خانه یا محل کار دارد انجام دهید و فقط برای کارهای اساسی‌تر به دوستان خود مراجعه کنید.

9999

7. آخر شب فست فود بخورید

اگر فقط نیمه شب غذا می خورید، تا ساعت 2 بامداد نمی خوابید. اگر این روند به عادت تبدیل شود، همیشه دیر می خوابید و دیر بیدار می شوید. اگر زمان اصلی کار شما دیرتر در روز شروع می شود، خوش شانس هستید، اما اگر باید تا ساعت 8 صبح سر کار باشید، باید بدانید که دیر خوابیدن بر بهره وری شما تأثیر منفی می گذارد.

پس لطفاً، مهم نیست که گاز گرفتن یک همبرگر خوشمزه در نیمه شب چقدر هیجان انگیز است، بالش خود را در آغوش بگیرید و به جای آن بخوابید.

8. روتین 10 مرحله ای مراقبت از پوست

چرا باید 30 دقیقه برای استفاده از محصولات مختلف روی صورت خود وقت بگذارید در حالی که می توانید این کار را در 5 دقیقه انجام دهید؟ آیا کارهای بهتری برای انجام دادن وجود ندارد؟

شرکت های زیبایی فقط نمی خواهند پول ما را هدر دهند، بلکه می خواهند زمان ما را نیز تلف کنند. ساده نگه دارید فقط از محصولات ضروری مراقبت از پوست استفاده کنید، زیرا به یاد داشته باشید که استرس ناشی از عقب افتادن و از دست دادن مهلت های پروژه، چین و چروک های شما را عمیق تر می کند.

به من اعتماد کنید، برای زیبایی ظاهری نیازی به انواع محصولات مراقبت از پوست ندارید.

9. شایعه و تهمت

آیا غیبت تا به حال کیفیت زندگی کسی را بهبود بخشیده است؟ نه آیا غیبت می تواند زندگی انسان را خراب کند؟ مسلما. همه ما این را خوب می دانیم.

اما گاهی اوقات سخت است که در برابر وسوسه یک غیبت شاداب مقاومت کنید – به خصوص زمانی که شامل افرادی می شود که می شناسید!

اگر واقعاً می خواهید در شرکت و حرفه خود موفق باشید، وقت آن رسیده است که غیبت را کاهش دهید. غیبت هیچ سودی برای شما و هیچ کس دیگری جز اتلاف کامل وقت ندارد.

تعداد ساعاتی را که صرف گوش دادن و به اشتراک گذاری شایعات، جاسوسی از مردم در شبکه های اجتماعی یا فکر کردن به دیگران می کنید، اضافه کنید. چرا وقتی می توانید روی زندگی خود تمرکز کنید، زمانی را صرف فکر کردن به دیگران کنید؟

10. درام

من در مورد مشکلات واقعی رابطه صحبت نمی کنم زیرا این مشکلات بخشی از زندگی هستند و اگر واقعاً می خواهید در زندگی سازنده تر و موفق تر باشید، باید این مشکلات را ریشه کن کرده و حل کنید.

با این حال، وقتی غمگین، عصبانی یا عصبانی هستید، نمی توانید روی کار خود تمرکز کنید.

نمایشنامه سازی یعنی دعواهای غیرضروری که به جایی نمی رسد. یقه ها و قیطان های غیرضروری کمکی به پیشرفت در زندگی هیچ کس نکرده و نخواهد کرد.

اگر می خواهید در زندگی موفق و مثمر ثمر باشید، تا جایی که ممکن است از این گونه مبارزات اجتناب کنید. از افراد نمایشی دوری کنید تا در موقعیت های پرتنش قرار نگیرید. اگر احساس می کنید که خودتان فردی نمایشی هستید، لطفاً به دنبال مشاوره باشید.

آنها اهداف و رویاهایی دارند و نمی توانند وقت اضافی را برای نمایش تلف کنند. این درام ها را برای 85 سال و بیشتر حفظ کنید.

سی

11. روی ایده های غیر منطقی کار کنید

اگر فکر می کنید ایده ای غیر منطقی است، آن را رها کنید و به آن نه بگویید. به این ترتیب، یا راه معقولی برای انجام آن پیدا خواهید کرد، یا جایگزین بهتری خواهید یافت.

نکته این است که شما نباید زمان زیادی را صرف ایده ای کنید که کار نمی کند، فقط به این دلیل که آنقدر قوی نیستید که نه بگویید.

وقت خود و دیگران را تلف نکنید. بگویید، “نه، این کار نمی کند. متاسفم» و روی یک ایده بهتر کار کنید.

12. فرصت های عالی

شما علاقه ای به معاملات ملکی ندارید و آن را خوب می دانید. اما یک روز دوستی با شما تماس می گیرد و پیشنهاد می کند که با او ملکی بخرید و بفروشید. او به شما می گوید که فقط با 10 ساعت در هفته می توانید 5000 دلار در هفته کسب کنید!

شما نمی توانید به او نه بگویید، نه چون خجالت می کشید پیشنهاد او را رد کنید، زیرا با این مقدار پول می توانید یاد بگیرید که این شغل را دوست داشته باشید!

اما سپس، پس از صرف هزاران ساعت تلاش برای ارائه بهترین نسخه از خود در این شغل، متوجه می‌شوید که این چیزی نیست که واقعاً دوستش دارید!

هزاران ساعت کار و انرژی تلف شده فقط برای اینکه بالاخره چیزی را که از ابتدا می دانستید را بفهمید. می توانید به آن «نه» بگویید و روی چیزهایی تمرکز کنید که واقعا برای شما مهم هستند.

آخرین کلمه

بهره وری فقط به میزان کاری که انجام می دهید نیست. مولد بودن به این معناست که چقدر برای چیزهایی که واقعاً برایتان ارزشمند و مهم هستند در زندگی وقت می گذارید و چقدر برای رسیدن به آن اهداف انجام می دهید.

احتمالاً احساس می کنید که مولد هستید، اما به این دلیل نیستید که بشقاب کارهایتان پر شده است.

چیزهایی را که به آنها نیاز ندارید خلاص کنید و با “نه” گفتن به هر یک از آنها ذهن خود را آرام کنید. ما تضمین می کنیم که انجام کار، بهره وری شما را 1000 برابر افزایش می دهد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا