سبک زندگی

آمریکا جسد یک سرباز جنگ جهانی دوم را پس از 85 سال به وطن بازگرداند

راهنماییت کنم-در یک روز تابستانی در ژوئیه 1943، یک بمب افکن آمریکایی بی-25 میچل، تونس، شمال آفریقا را برای حمله به سیاکا در سیسیل، ایتالیا ترک کرد.

طبق راهنمای شما، در این هواپیما 6 خدمه حضور داشتند، از جمله ستوان 27 ساله ارتش آمریکا گیلبرت هالدین میرس به عنوان کمک خلبان.

اما با نزدیک شدن بمب افکن B-25 به هدف، مورد حمله ضد هوایی قرار گرفت و باعث شد ارتفاع را از دست داده و در میدانی در فاصله یک مایلی و نیمی از هدف خود سقوط کند.

شاهدان در آن زمان گفتند که قبل از سقوط یک خدمه را دیدند که از B-25 پرید، اما بقایای میرز هرگز پیدا نشد و او بعداً مفقود شد. هیچ اثری از افراد زنده یا اسنادی مبنی بر اسیر شدن مسافران گزارش نشده است.

تلاشی سخت برای یافتن میرز

تخمین زده می شود که حدود 72000 سرباز آمریکایی تنها در جنگ جهانی دوم مفقود شده اند که حدود 39000 نفر از آنها قابل بازیابی هستند. میرس سال ها در این لیست بود. محققان در سال 1947 عملیات جستجو و بازیابی را در نزدیکی سیاکا انجام دادند، اما نتوانستند اثری از چیزی مرتبط با میرس بیابند.

اما سال گذشته، تقریبا 80 سال پس از سقوط B-25، وضعیت تغییر کرد. کارشناسان پزشکی قانونی تیم بازیابی و شناسایی مجروحان جنگی دانشگاه کورنلفیلد به همراه همکاران خود از آژانس اسرا/مفقودان به سیاکا سفر کردند تا جستجوی طاقت فرسا را ​​آغاز کنند.

در اکتبر 2023، آنها سرانجام اعلام کردند که بقایای میرز را پیدا کرده اند و این را از طریق آزمایش DNA در ایالات متحده تأیید کردند.

من

تیم کورنفلد متشکل از 20 عضو بود که هر یک از آنها مسئول جستجوی بخشی از محل سقوط بمب افکن بودند. آنها هزاران تن زمین را برگرداندند تا بقایای یا بقایای انسانی را پیدا کنند که اعضای خدمه بتوانند آن را شناسایی کنند.

این تنها جستجوی آمریکا برای یافتن سربازان گمشده در اروپا نیست. امسال جسدهای متعددی از جنگ جهانی دوم در اروپا شناسایی شده است.

تیم تحقیقاتی می‌گوید نبش قبر این اجساد نه تنها امکان دفن آبرومندانه سربازان گمشده را فراهم می‌کند، بلکه به خانواده‌ها این فرصت را می‌دهد تا هر وسیله شخصی که ممکن است پیدا شود را دریافت کنند. از همه مهمتر، پرونده های افراد گمشده برای همیشه برای خانواده هایشان بسته می شود.

نام میرس در کنار نام سایر افراد مفقود شده در جنگ جهانی دوم بر روی دیوار گورستان آمریکایی در سیسیل-رم حک شده است و اکنون یک گل رز در کنار نام او به نشانه کشف جسد او حک می شود.

عاطفه رضوان نیا

عاطفه رضوان نیا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا